Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ)
дата додавання: 2022-06-02 06:24:22

Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ) – механізм, що перетворює кутову позицію заслінки в напругу постійного струму. Він керує двигуном і впорскує пальне, поломки трапляються нечасто. Завдання ДПДЗ: передача до електронного блоку управління двигуном інформації про кут, де заслінка найсильніше відкрита. Заслінкою змінюється кут відкриття, якщо водієм натискається педаль газу, то двигуну треба змінювати кількість пального (для збереження якості суміші) і коригувати кут випередження запалення. Несправності настають, якщо сигнал про кут не надходить, чи дані недостовірні. Причому простежити поломку датчика заслінки доволі складно.

Найочевидніша несправність датчику положення дросельної заслінки –нестабільність холостого перебігу. Але при нестабільності дивляться й на інші складові автомобілю, і часто у самому кінці перевіряють датчик заслінки. Холості можуть призвести до такого плавання, що двигун самостійно буде глохнути. Те саме може виникати з іншої причини, наприклад, датчик положення колінвала глючить, чи повітря потрапляє у впуск. Без навичок, навіть маючи симптоми поломки ДПДЗ, не зрозуміти, що він несправний. Ознаки поломки: знижується потужність, зростає рівень горіння пального, знижується динаміка, двигун працює нестабільно (особливо при розгоні). Проблема у тому, що висновки по цім ознакам без діагностики робити нереально. До речі, сканер й вольтметр ефективно знаходять такі поломки.

Датчик заслінки надійна запчастина, яка зрідка виходить з ладу. Немає порад, які продовжили б термін експлуатації ДПДЗ. Механічне зношення все одно дійде до своєї максимальної межі. Ремонт не є доцільним, окрім того, що з кожним разом він буде ламатися швидше й якість виконання функцій падатиме. Набагато зручніше придбати новий датчик положення дросельної заслінки в «Новатон» по приємній ціні. Несправний датчик не зупинить автомобіль, але його їзда стане труднішою. Не треба затягувати з його заміною, бо такий ДПДЗ призведе до критичних поломок. При появі ознак, що говорять про таку несправність, потрібно звернутися до спеціалістів, які проведуть аналіз. У довгому ящику тримати, все що стосується безпеки авто, не рекомендується. Тим паче, якщо вчасно не замінити ДПДЗ, то вийде так, що потрібно буде купувати чи ремонтувати інші деталі.