Швидкісний режим
дата додавання: 2022-01-17 13:15:07

Є автолюбителі, які розганяючись вище зазначеного швидкісного режиму, намагаються з максимальною ефективністю в часі долати великі дистанції. Тому виступають непередбачені поломки через цю високу швидкість, часті гальмування і розгони. На силовий агрегат приходить повне завантаження, і мало хто замислюється над наслідками.

Автомобілі не обійшлися без розрахункових режимів роботи. 6-ступінчаста коробка в сучасних легкових автомобілях володіє оптимальним діапазоном 2-3 тисячі оборотів двигуна. І ця швидкість сягає 100-110 км/год, максимальна економність перебуває саме тут. Але на трасі так багато не поганяєш, і тут багато кого не заспокоює навіть мале споживання палива. Перевищуючи швидкість на третину, можна досягти дворазового спалювання пального. Початок роботи на знос відбувається на швидкості від 150 до 170 км/год, а деякі на постійній основі так їздять.

Спочатку від таких гонок пошкодження не з'являться. Набираючи швидкість вище 150 км/год, швидко стираються шини, крім того, після довгої такої подорожі, деякі автомобілі можуть стати непридатними для експлуатації. Особливо небезпечно, якщо машина повністю завантажена людьми. Під загрозою поломки знаходяться: компенсатор клапана, налаштування кутів коліс, помпи та багато інших деталей. Може протікати масло, тому що гідравлічний підсилювач тріскається.

Що страшніше, так це проблеми із силовим агрегатом. За таких марафонів потрібно буде частіше змінювати масло, кожні 2 тис км, інакше вона швидше не витримає таких навантажень. Додаємо до цього ями на дорогах, люди так їздять не один рік і вони під більшим ризиком, ніж нові машини. Бо немає проблеми якийсь час, даєте привід розслабитися. Деталі, які зазнавали навантажень через чималу швидкість, дадуть про себе знати. Якщо наприклад так їздити 20-30 годин у напруженому ритмі, то проблеми вискочать скоріше.

Якщо вже любите по обганяти, поїздити по 150 км/год. Перевіряйте свою машину частіше, оскільки чим більше любов до екстриму, тим більша ймовірність несправностей. Звичайному водієві потрібно дбати про своє авто, а таким гонщикам тим паче. Або ж катайтеся по 110 км/год, заощаджуйте паливо та не шкодьте своїй машині.