Електромобілі в нашому житті
Дата добавления: 2021-09-29 06:29:06

У 2021 році з'являється все більше автомобілів і тепер їх частіше можна помітити проїжджаючи або проходячи повз вулиці. Чи гідний електромобіль для витрати грошей? Ще в кінці 19 століття електромобілі випереджали парові і бензинові по швидкості, динаміці і запасу ходу. Але тоді їх було важче заряджати. У той час доводилося з'єднувати генератор і двигун на пряму і витрачати багато енергії для зарядки, через що бензинові автомобілі вийшли на передній план по зручності і викинули електроавтомобілі на задній план.
У 90-их, перші великі партії електроавтомобілів, які випустила компанія Tesla Ілона Маска, стали доступні на лізинг і оренду в США. А з 2010 багато компаній (Renault, Mitsubishi, Nissan та інші) почали випускати їх на продаж, через великий обсяг, вони стали дешевше і доступніше для покупки. Екологічно чисті електрокари відрізняються від бензинових і дизельних електричним двигуном і батареєю, яка служить джерелом живлення.
Обслуговування і зарядка електрокарів буде споживати менше, ніж обслуговували б ви бензинову машину або заправляли її. Основна фішка електромобілів в тому, що повітря навколо них абсолютно чисте через нульовий вихлоп. Менше шуму, проста конструкція, краще динаміка, що дозволяє швидше розганятися з місця. І варто відзначити безпеку під час маневрів, ними краще управляти, завдяки центру тяжкості внизу, де знаходиться батарея.
Тепер недоліки - малий запас ходу, бюджетні зможуть проїхати 100-120 км без зарядки, а дорогі 200-250 км і тільки преміальні витримають більше 500 км. Найдешевший електрокар Європи обійдеться вам в 560 000 гривен, вартості будь-якої електромашини можна тільки позаздрити. Так само, ємкість батареї знижується при нерекомендованій в ній температурі повітря, 5 градусів знизить близько 20 відсотків, -5 градусів знизять 35-40, а при -12 взагалі на половину знизиться продуктивність вашої батареї. Ще один мінус в тому, що кондиціонер і пічка живляться від батареї, що знижує запас ходу на 20-25 відсотків, але це вирішується додатковими витратами на автономний обігрівач.

Якщо у вашому місті інфраструктура не призначена для використання електромашин, то без станцій і промислових джерел, заряджаючи в будинку це буде займати від 5 до 20 годин, але там, де встановлено багато таких станцій, навіть самий бюджетний електрокар перевершує по комфорту і витратам бензинові авто. Якщо у вас хватає коштів, то подібне авто може стати вашим постійним транспортним засобом.